Ubrania UV – dlaczego Twoje dziecko powinno je mieć?

Ubrania UV – dlaczego Twoje dziecko powinno je mieć?

Uncategorized, Zdrowie 0 Comment

Coraz szybciej zbliżają się gorące dni, kiedy na termometrach będą wysokie temperatury, a słońce będzie emitowało mocne promienie. Będzie to idealny czas na wakacje, urlop, czy odpoczynek. Wiele rodzin spędzi go wraz z małymi dziećmi. Konieczne jest wtedy zadbanie o najmłodszych, a szczególnie o ich wrażliwą i delikatną skórę. Jednym z rozwiązań w tym zakresie jest chociażby zaopatrzenie dziecka w ubrania UV. Sprawdź dlaczego Twoje dziecko powinno je mieć!

Ubrania UV – w czym tkwi ich potencjał?

Chcesz ochronić skórę swojego dziecka podczas upalnych dni? Teraz to nic prostszego. Możesz zapomnieć o tradycyjnych sposobach ochrony przed słońcem i postawić na innowacyjne rozwiązanie. A jest nim nic innego jak ubrania UV, które produkowane są z profesjonalnego, zaawansowanego technologicznie surowca. Mało tego, warto wiedzieć, że materiał ten wymyślili i wyprodukowali polscy naukowcy z Łodzi oraz Poznania. Dzięki ich wynalazkowi wymagająca skóra Twojego malucha może być chroniona jeszcze bardziej. Ubrania UV stanowią barierę przed promieniowaniem, a nosić je mogą nawet alergicy, ponieważ materiał taki nie uczula, ani nie powoduje reakcji alergicznych, czy też wysypek i przebarwień. Wypróbuj to rozwiązanie i przekonaj się o jego skuteczności.

Jak ochronić dziecko przed promieniowaniem UV?

Promienie słoneczne emitują promieniowanie UV. Dla małego dziecka może być ono szkodliwe, dlatego też rodzic musi zadbać o ochronę skóry swojego dziecka. Przede wszystkim podstawą jest odpowiednie nawodnienie organizmu pociechy. Drugi krok to unikanie przebywania na słońcu w godzinach 10-15, kiedy to stopień emitowania szkodliwego promieniowania jest największy i najbardziej niebezpieczny. Inną metodą jest zaopatrzenie się w profesjonalne kosmetyki – kremy, balsamy oraz olejki zawierające filtr przeciwsłoneczny. Trzeba także pamiętać, że jednokrotne nałożenie specyfiku nie wystarczy, niezbędne jest odnawianie warstwy kosmetyku co kilka godzin. Teraz ciekawą alternatywą staje się także możliwość założenia dziecku ubrań UV, które stanowią barierę, oddzielającą wrażliwą skórę malucha od promieniowania.

Jakie ubrania UV możesz wybrać dla Twojego dziecka?

Obecnie na rynku, w wielu sklepach tradycyjnych i internetowych pojawia się coraz większa gama ubrań UV. Poszczególne elementy garderoby, wykonane ze specjalnego materiału zostały uszyte również z myślą o dzieciach. Występują także w mniejszych rozmiarach i atrakcyjnych wariantach kolorystycznych – na pewno spodobają się Twojemu dziecku. Do wyboru są na przykład: czapeczki, kapelusze, krótkie spodenki, kąpielówki, stroje kąpielowe, koszulki, sukieneczki, klapki oraz okulary przeciwsłoneczne. Wszystko to sprawdzi się podczas wycieczek, spacerów, przejażdżek na rowerze, zabaw na plaży, czy przebywania na placu zabaw. Jedynym minusem, zwłaszcza dla rodzin wielodzietnych, może okazać się fakt, że tego typu ubrania, uszyte ze specjalnego materiału są dosyć drogie. Zakup kilku ubrań UV dla gromadki dzieci to dosyć spora inwestycja. Jednak, jeśli już dokona się zakupu, można korzystać z tych ubrań przez długi czas, ponieważ są bardzo wytrzymałe.

Dlaczego promieniowanie UV może być niebezpieczne dla Twojego dziecka?

Promieniowanie UV ma zarówno swoje wady, jak i zalety. Mówienie jedynie o jego szkodliwości nie jest prawidłowe, chociażby dlatego, że przebywanie na słońcu stymuluje produkcję niezbędnej dla zdrowia witaminy D3. Ma ona duże znaczenie dla stanu naszej skóry, działania układu odpornościowego, czy też trwałości kości oraz zębów. Ma to zastosowanie zarówno u dorosłych, jak i u dzieci. Jednak w tym samym zakresie trzeba też wspomnieć o niebezpieczeństwie związanym z promieniowaniem UV. Jest ono szkodliwe zwłaszcza dla dzieci. I to już w trakcie życia płodowego. Dlatego też już nawet kobiety w ciąży muszą uważać, żeby zbyt długo nie przebywać na słońcu. Promieniowanie UV u dzieci może powodować na przykład zmiany na skórze, poparzenia, pieprzyki, czy inne choroby. W wyniku zbyt nadmiernego przebywania pod wpływem promieni słonecznych może dojść do wysuszenia skóry dziecka, czy też do pogorszenia jej wyglądu oraz szybszego się jej starzenia. Zadbanie o bezpieczeństwo dziecka w słoneczne dni jest więc niezwykle ważne. Ma to znaczenie zarówno dla zdrowia, a nawet życia malucha.

Podsumowanie

Skóra małego dziecka, szczególnie niemowląt, jest niezwykle wrażliwa. Dlatego też wymaga ona wyjątkowej uwagi, przejawiającej się w doborze właściwej pielęgnacji, która potrafi sprostać wymaganiom takiej skóry. Doskonale wiedzą o tym wszystkie mamy. Zbliżające się lato zwraca jednak uwagę na konieczność wzmożonej ochrony dziecka w tym względzie. Jak można zapewnić odpowiednie zabezpieczenie dla swojej pociechy? Sposobów jest kilka – odpowiednie nawodnienie, unikanie przebywania w pełnym słońcu, czy też używanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym to tylko niektóre z nich. Będąc rodzicem warto zwrócić uwagę także na zaprezentowane powyżej rozwiązanie, jakim jest zakładanie dziecku specjalistycznych ubrań UV.

Leave a comment

Back to Top