Puszące się włosy

Puszące się włosy

Uroda 0 Comment

Włosy potrafią być naszą prawdziwą wizytówką. Dlatego też nie dziwi fakt, że zwłaszcza kobiety marzą o tym, aby ich fryzura zawsze prezentowała się efektownie. Jednak nie każdy może cieszyć się odżywionymi i dobrze wyglądającymi włosami – takimi jakie posiadają gwiazdy telewizji, aktorki, piosenkarki czy celebrytki. Niesforne kosmyki mogą stać się prawdziwą zmorą, a ich układanie może okazać się trudne oraz czasochłonne. Szczególnie, jeśli włosy mają nadmierną skłonność do puszenia się. Wtedy największym pragnieniem staje się znalezienie sposobu, którego zastosowanie może sprawić, że uda się poskromić włosy. Jeśli puszące się włosy są również Twoim problemem sprawdź najpopularniejsze metody, których zastosowanie w praktyce pozwoli widocznie poprawić ich wygląd!

Dlaczego włosy się puszą?

Problem puszących się włosów jest naprawdę bardzo powszechny i dotyczy wielu osób. Zwłaszcza kobiety są bardzo często narażone na kłopoty związane z niesfornymi kosmykami, które ciężko jest ułożyć. Dlatego też, posiadając taką niedoskonałość, dąży się do zniwelowania jej lub przynajmniej ograniczenia. Jednak, aby poprawić stan puszących się włosów należy najpierw dowiedzieć się, co jest przyczyną takiego zjawiska. A źródeł nadmiernie puszących się włosów można dopatrywać się w wielu czynnikach. Niektóre z nich mogą dotyczyć błędów w stylizacji i pielęgnacji włosów, a jeszcze inne mogą być związane z działaniami czynników, na które nie mamy większego wpływu.

Złe nawyki

Mogą to być chociażby szkodliwe dla struktury włosa nawyki, takie jak: zbyt mocne tarcie włosów ręcznikiem po ich umyciu, czy też niszczenie się i plątanie włosów podczas snu.

Suszenie włosów

Duże znaczenie ma również sposób suszenia włosów. Przede wszystkim nie powinno się zbyt długo trzymać ich skręconych w turbanie zrobionym z ręcznika. Samo suszenie również musi zachodzić w odpowiedni sposób – dla włosów niekorzystne jest chociażby suszenie zbyt mocnym nawiewem i w bliskiej odległości.

Szczotka lub grzebień niedostosowany do rodzaju włosów

Warto zwracać uwagę także na przyrząd, jaki służy nam do rozczesywania włosów. Jeśli będzie on nieodpowiedni, również może sprawiać, że włosy będą nadmiernie się puszyć i elektryzować.

Typ włosów

Przyczyny puszenia się włosów można dopatrywać również w ich rodzaju. Najczęściej niesforne są włosy falowane, zaniedbane, przesuszone, nienawilżone oraz zniszczone.

Pielęgnacja

Na to czy włosy będą się puszyć czy też nie, duży wpływ ma ich codzienna pielęgnacja. Jeśli włosy są zaniedbane, przetłuszczone, myte szamponami, które nie są przeznaczone dla tego typu włosów nie może to prowadzić do niczego dobrego. Jeśli dodasz do tego nadmierne prostowanie włosów i przesuszanie ich, możesz mieć pewność, że będą się puszyć.

Zabiegi stylizacyjne

Na stan włosów istotny wpływ mają zabiegi stylizacyjne, jakim są one poddawane. Jeśli włosy są w złym stanie, na przykład z powodu częstego farbowania istnieje większe prawdopodobieństwo, że będą się one puszyć.

Pogoda

Nie bez znaczenia są także warunki atmosferyczne. W przypadku, gdy na zewnątrz jest chłodno i panuje duża wilgotność włosy również nie są w najlepszej kondycji. Zwłaszcza jesienią oraz zimą, kiedy na głowę ubiera się czapkę, można zauważyć, że włosy intensywniej się puszą i elektryzują.

Jakie są domowe sposoby na puszące się włosy?

Sposoby na puszące się włosyAby pozbyć się puszących włosów należy w pierwszej kolejności postawić na tak zwane domowe sposoby. Są to tradycyjne metody, które wykorzystują właściwości składników, które są wszystkim dobrze znane i powszechnie używane. Domowe sposoby na puszące się włosy są następujące:

 1. Przygotowanie naturalnej maseczki na włosy. Aby ją przyrządzić należy połączyć ze sobą składniki takie jak: oliwa, cytryna oraz żółtko jajka. Taką miksturę należy nałożyć na włosy i potraktować jako szampon. Na końcu trzeba ją bardzo dokładnie spłukać – najpierw cieplejszą, a później nieco zimniejszą wodą.
 2. Pamiętaj o tak zwanym olejowaniu włosów. W tym celu użyć możesz różnego rodzaju olejów – na przykład: olej sezamowy, makadamia, lniany, kokosowy, czy też najzwyklejsza oliwa z oliwek.
 3. Wśród domowych płukanek na puszące się włosy bardzo popularna jest ta z użyciem octu jabłkowego, gazowanej wody mineralnej lub ciemnego piwa.
 4. Duże znaczenie ma także mąka ziemniaczana. Możesz dodać ją do któregoś z kosmetyków do pielęgnacji włosów, jakie używasz. Mąka sprawi, że włosy będą dociążone i nie będą wywijać się na wszystkie strony.
 5. Dobrym pomysłem jest również wykonanie ziołowej płukanki. Najlepiej, jeśli w tym celu skorzysta się z właściwości szałwii. Po takim zabiegu włosy będą bardziej błyszczące oraz prostsze.
 6. Raz na jakiś czas dobrze jest również zalaminować włosy. Takie zabieg polega na nałożeniu na nie mieszanki żelatyny oraz wody.
 7. Ciekawym rozwiązaniem jest także pasta z majonezu oraz awokado. Tak połączone ze sobą składniki należy nanieść na głowę, potrzymać je przez około 20 minut, a na koniec dokładnie spłukać.
 8. Skuteczne działanie ma również maseczka z siemienia lnianego, którą należy nałożyć na włosy przed ich umyciem.
 9. Zmień dietę. Być może puszenie się włosów jest oznaką tego, że w twoim organizmie dostrzegalne są niedobory witamin lub składników odżywczych. Być może dostarczenie ich sprawi, że problem puszących się włosów zniknie raz na zawsze.

Jakich kosmetyków można używać przy puszących się włosach?

Drogerie są pełne kosmetyków, które idealnie nadają się do pielęgnacji puszących się włosów. Są to specyfiki różnego rodzaju, które używać można w zależności od indywidualnego zapotrzebowania. Zaleca się stosowanie przede wszystkim:

 • Kosmetyki na puszące się włosyszampon nawilżający
 • odżywka nawilżająca – najlepsza będzie taka w formie kremu
 • oleje do włosów
 • kosmetyki z keratyną
 • produkty prostujące włosy
 • silikonowe serum
 • profesjonalny zabieg keratynowy
 • spray nabłyszczający
 • kosmetyki dedykowane włosom puszącym się
 • wybieraj produkty zawierające: rumianek, miód, aloes,
 • glicerynę, oliwę z oliwek oraz witaminę A
 • tak zwane kosmetyki anti-frizz
 • kosmetyki termoochronne
 • krem do rąk
 • wygładzające kremy do włosów
 • kosmetyki „bez spłukiwania”
 • wyeliminuj kosmetyki, które w swoim składzie zawierają alkohol

Jak postępować z puszącymi się włosami – wskazówki!

Jest kilka zasad, których wprowadzenie w życie pozwala poprawić stan włosów, które mają tendencję do puszenia się. Wystarczy pamiętać o nich na co dzień, a już po kilku dniach można zaobserwować pozytywne zmiany, jakie zajdą na głowie. Oto najważniejsze reguły, których powinno się przestrzegać:

 1. Umyte włosy staraj się spłukiwać zimną wodą, dzięki czemu łuski włosa zostaną zamknięte.
 2. Unikaj codziennego mycia włosów – najlepiej rób to dwa razy na tydzień.
 3. Susz włosy bardzo delikatnie, zimnym nawiewem lub suszarką z funkcją jonizacji, albo całkowicie zrezygnuj z używania suszarki. Idealnym rozwiązaniem jest sytuacja, w której włosy wysychają samoczynnie.
 4. Staraj się nie szczotkować włosów, ponieważ sprawia to, że są one jeszcze bardziej napuszone. O wiele lepszy efekt przyniesie rozczesywanie ich za pomocą grzebienia z szerokim zębami.
 5. Nie doprowadzaj do sytuacji, w której końcówki Twoich włosów będą mocno zniszczone i rozdwojone. Regularnie je obcinaj, a włosy nie będą się puszyć.
 6. Pamiętaj o profilaktyce, czyli codziennej pielęgnacji włosów, adekwatnej do ich potrzeb.
 7. Stosuj kosmetyki dopasowane do rodzaju włosów jaki posiadasz, ale rób to z umiarem. Ich nadmiar może być tak samo szkodliwy jaki ich całkowity brak.
 8. Chroń włosy przed uszkodzeniami mechanicznymi i termicznymi.
 9. Nie zasypiaj z mokrymi włosami – wilgotne włosy, pocierane w czasie snu o poduszkę, rano będą się puszyć.
  Zmień poszewkę poduszki, na której śpisz na jedwabną.

Jakie fryzury można uczesać z puszących się włosów?

W przypadku puszących się włosów nie bez znaczenia jest również fryzura. Najlepszym sposobem na ujarzmienie niesfornych kosmyków jest spięcie ich w małego koczka. Dobrym rozwiązaniem jest także uplecienie nich warkocza. Tak naprawdę wskazane są różnego rodzaju upięcia oraz kucyki.

Podsumowanie

Jeśli posiadasz puszące się włosy zwykle odnosisz rażenie, że na Twojej głowie jest siano! Jednak musisz pamiętać, że włosy cechujące się takimi niedoskonałościami to nie koniec świata! Wszystko dlatego, że istnieje wiele sposobów, dzięki którym samodzielnie można poprawić wygląd swojej fryzury, która już nigdy nie będzie wyglądała nieestetycznie. Warto o nich pamiętać podczas codziennej pielęgnacji. Bowiem kluczem do odniesienia sukcesu w tym zakresie jest świadomość problemu i systematyczna walka z nim. W takim wypadku sam przekonasz się, że właściwy dobór kosmetyków do stylizacji włosów, jak i korzystanie z tradycyjnych sposobów ich pielęgnacji mogą być naprawdę skuteczne. Przydatna jest również zmiana nawyków, które w szkodliwy sposób działają na Twoje włosy. W taki sposób możesz przekonać się, że puszące się włosy mogą okazać się łatwe do poskromienia, a Twoja fryzura za każdym razem będzie wyglądała jakby była przygotowana przez profesjonalnego fryzjera!

Leave a comment

Back to Top