Jak wyprostować włosy bez użycia prostownicy?

Jak wyprostować włosy bez użycia prostownicy?

Uroda 0 Comment

Tak to już jest, ten kto ma proste włosy marzy o lokach, ten kto ma loki marzy o włosach prostych. Nic więc dziwnego, że na rynku dostępne są coraz to nowsze rodzaje prostownic i lokówek. Różne rodzaje fal, różne temperatury, jonizacja, prostownico-lokówki, lokówko-suszarki. Jednak metody te są inwazyjne i szkodliwe dla naszych włosów. Choć producenci starają się jak najbardziej zredukować działania niepożądane, wysoka temperatura może doprowadzić do wysuszenia i łamliwości włosów. Szczególnie podczas regularnego i długotrwałego używania prostownicy. Czy są jakieś inne sposoby na proste włosy? Czy musimy wybierać między silnym, a prostym włosem? Okazuje się, że jest kilka metod, które mogą pomóc w wyprostowaniu niesfornych włosów.

Jakie włosy?

Musisz wiedzieć, że niektóre włosy są bardziej podatne na modelowanie, a niektóre mniej. Dlatego sposób twojej przyjaciółki może być idealny dla niej, a nie sprawdzić się u ciebie. Najbardziej podatne na zabiegi są włosy cienkie o delikatnych skrętach. Mocno skręcone „baranki”, których włos jest twardy i gruby mają słabą szanse na wyprostowanie włosów bez użycia prostownicy. Jednak zawsze mogą próbować, nawet jeżeli efekt nie będzie stuprocentowy, to nawet małe rozprostowanie w tym wypadku będzie zmieniało wygląd.

Zapuść włosy

Im dłuższe włosy tym większy ciężar. Działająca więc siła grawitacji przyciąga je do podłoża. Dzięki temu obciążeniu i wzmoże sile włosy samoistnie rozprostowują się. Jednak, pamiętaj to rozwiązanie wymaga wytrwałości i samozaparcia.

Szałwia

Należy przelać włosy naparem z dwóch torebek szałwii, a następnie wysuszyć. Nie stosuj tej metody codziennie, gdyż szałwia ma właściwości wysuszające. Sposób ten polecany jest raczej dla brunetek, gdyż szałwia może pociemniać kolor włosów.

Skrobia ziemniaczana

Jeżeli dodamy ją do maseczek czy odżywek uzyskamy efekt podobny do efektu sylikonu. Ważne, aby były to maseczki, które przeznaczone są do spłukania. Ten sposób sprawi, że włos będzie cięższy i bardziej podatny na prostowanie.

Kisiel

Efekt podobny do skrobi ziemniaczanej zapewni kisiel. Jest to produkt obciążający włos więc również zadziała podobnie do sylikonu. Pamiętajmy jednak, aby dobrze go spłukać. Nieodpowiednio spłukany może sklejać włosy.

Nafta kosmetyczna

Najlepiej zadziała w połączeniu z ciężkimi olejami. Mieszankę należy wetrzeć we włos i pozostawić na około godzinę. Następnie dobrze spłukać. Ten zabieg również obciąży włos wzmacniając tym samym siłę grawitacji.

Związywanie na noc

Jeżeli myjesz włos wieczorem, to zwiąż mokre włosy w „koński ogon”. Poczekaj aż będą jedynie wilgotne i spinkami podepnij je w pionie wzdłuż głowy. Nie wyprostuje to włosów całkowinie, ale sprawi, że nie będą nieestetycznie powyginane.

Specyfiki drogeryjne

Istnieje szeroka gama kosmetyków prostujących włosy. Dostaniem zarówno szampony, odżywki jak i specjalne spraye. Dzięki zawartym specjalnym substancjom chemicznym ich efekt jest często silniejszy niż efekt sposobów domowych. Jednocześnie ich stosowanie jest zazwyczaj mniej inwazyjne niż używanie prostownicy.

Podsumowanie

Jest wiele sposobów wspomagających prostowanie. Niektóre z nich możesz stosować na co dzień. Używanie prostownicy przy odpowiednim doborze kosmetyków nawilżających nie zniszczy twoich włosów, pod warunkiem, że nie będziesz prostowała włosów nagminnie. Zaakceptuj swój wygląd, a prostownice zostawiaj na momenty szczególnie ważne. Najładniejsze włosy to te zdrowe.

Leave a comment

Back to Top